Sveiki atvykę į Ustukių pagrindinio ugdymo skyrių


Matematikų savaitė Ustukiuose

Matematikų savaitės proga išleistas Naujienų lietaus laikraštis. Sužinosite, kada atsirado matematika, kaip surinkti Rubiko kubiką ir kitų įdomybių.
Smagaus skaitymo!


Sausio 13-osios minėjimas
Kalėdinis sveikinimas


Adventinė popietė

Akimirkos iš Adventinės popietės, kurioje dalyvavo visa mokyklos bendruomenė
Daugiau nuotraukų - galerijoje


Adventas

Adventas – laukimo, rimties, vilties, maldos ir susikaupimo metas prieš Šv. Kalėdas.
Nuostabus ir sklidinas giliausios prasmės laikas, kuriame įprasminame savo kasdienybę Kristaus gimimo laukimu.
Šis laikas - tai kvietimas permąstyti galbūt praeinančius metus, nuveiktus darbus. Adventas mums duotas duotas tam, kad galėtume dar daug ką nuveikti tobulinat save, augant dvasia, sėjant aplink save tikrumą, gėrį, meilę ir grožį, paremtus tikėjimu ir viltimi.
Šią savaitę ir mūsų mokykloje Advento vainike uždegta pirmoji – Pranašo žvakė.

Knygų kalėdos

Bibliotekoje prasidėjo KNYGŲ KALĖDOS.
Visi, kas nori, gali dovanoti bibliotekai knygas.Konferencija P.Vileišio gimnazijoje

2014 m. gruodžio 5 dieną Pasvalio P.Vileišio gimnazijoje vyko konferencija "Gyvybės vertė jaunimo akimis". Mūsų mokyklos aštuntos klasės mokiniai dalyvavo įvairiose sekcijose.

Nuotraukoje Ernesta su kitais dalyviais paruošė pristatymą.

Dėmesio!

Gruodžio 8-12 d. mokykloje skelbiama pagalbos mokiniui specialistų konsultacijų savaitė. Kviečiame visus Tėvelius aktyviai dalyvauti.

Logopedė INGA Jūsų lauks savo kabinete:
Pirmadienį 14.35-16.00
Antradienį 14.35-16.00
Ketvirtadienį 14.35-16.00

Socialinė pedagogė DAIVA Jūsų lauks savo kabinete :
Pirmadienį – penktadienį 8.00-16.00


Sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo diena

2014 m. spalio 10 d. Ustukių pagrindinio ugdymo skyriuje vyko sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo diena. Tai dviejų mokykloje vykdomų projektų „Sveikai gyvensi – ilgai gyvensi“ bei „Mokausi pasakyti NE“- veiklos.

Kiekvienas iš mūsų norime būti sveiki ir gražūs, bet norėdami tokiais tapti privalome tuo rūpintis jau nuo mažens šeimoje ir mokykloje. Šia diena norėjome atkreipti mokinių dėmesį į tai, kad sveika gyvensena yra ne tik privaloma ir be galo naudinga organizmui, bet ir smagus, aktyvus laisvalaikio praleidimas, ilgainiui galintis tapti įpročiu.
Mažieji mokinukai dieną pradėjo nuotaikinga kapitono Flinto mankšta, kurią atliko kartu su socialine pedagoge. Po to atsigaivino pačių pasigamintomis iš daržovių spaustomis sultimis, degustavo natūralių žolelių arbatą, susipažino su jos aromatais bei naudingomis savybėmis.

Vyresnieji dalyvavo sportinėse varžybose, estafetėse , žaidė amerikietišką futbolą bei tinklinį. Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Jovita atskleidė šiaurietiško ėjimo su lazdomis paslaptis, o ligoninės kineziterapeutė Gailutė pasidalino žiniomis apie kasdieninius fizinius pratimus, pravedė visuotinę mankštą. Negalintys aktyviai sportuoti mokiniai taip pat nenuobodžiavo – dalyvavo „Protų mūšyje“, kuriame galėjo įvertinti savo žinias apie sveiką gyvenimo būdą , piešė sveikos mitybos piramides, plakatus bei kūrė rudeninių puokščių kompozicijas. Netradicinės dienos pabaigoje visi dalyviai buvo pakviesti pasistiprinti sveikuoliška penkių grūdų koše.
Džiaugiamės, kad turėjome galimybę paįvairinti mokinių kasdienę veiklą, supažindindami su sveikuolišku gyvenimo ritmu. Norime priminti, kad aktyvūs užsiėmimai, sveiki maisto produktai turėtų tapti mūsų kasdienybe. Tik tuomet įprasime rūpintis savo sveikata ir sveikas gyvenimo būdas netaps neįgyvendinama užduotimi. To linkime kiekvienai šeimai – augti ir gyventi sveikai!
Daugiau nuotraukų - galerijoje

Rasa Paužuolienė
Ustukių pagrindinio ugdymo skyriaus vedėja


Tolerancijos diena


Mes policijos bičiuliai


Mūsų mokyklos pradinių klasių mokiniai piešia piešinius, daro darbelius ir dalyvauja konkurse "Mes policijos bičiuliai". Šiais metais I klasės mokinys Armandas laimėjo pirmą vietą, o II klasės mokinė Reda - antrą vietą. Šis konkursas vaikus skatina pažinti eismo ženklus, mokytis kelių eismo taisyklių ir jų laikytis.
Diena be automobilio


Rugsėjo 22 diena – diena be automobilio.
Ta proga pradinių klasių mokiniams suorganizavome piešinukų konkursą, o vyresniesiems – orientacines varžybas. Ne vienas mokinys išbandė savo ištvermę, parodė kūrybiškumą, sumnumą, geriau susipažino su Ustukiais ir jo apylinkėmis. Visi dalyviai buvo apdovanoti saldžiais prizais.
Daugiau šio renginio akimirkų - galerijoje


Rugsėjo 1-oji


Žilpamūšio pradinio ugdymo skyriuje Mokslo ir žinių dienos šventės pradžia 8.15 val.
Ustukių pagrindinio ugdymo skyriuje 9.00 val.

Šv. Mišios Pasvalio bažnyčioje 8.00 val. (Vykstame savo transportu)


Strazdaniukų vasara


Birželio 2-13 d. Ustukių pagrindinio ugdymo skyriaus pradinių klasių vaikai dalyvavo vaikų vasaros socializacijos programoje. Stovyklą „STRAZDANIUKŲ VASARA“ lankė 20 vaikų. Stovyklautojai dalyvavo įvairioje veikloje.Susitiko su bendruomenės slaugytoja, vaikščiojo Mūšos pakrantėmis, lankėsi Pasvalio priešgaisrinėje tarnyboje, Pasvalio krašto muziejuje, Žadeikių B.Brazdžionio edukaciniame centre. Mokykloje vaikai pasiskirstė į grupeles ir iš popieriaus lankstė vėjo malūnėlius, su spalvotomis kreidelėmis piešė ant asfalto ir papuošė mokyklos aplinką.
Pasvalio smegduobių parke vaikai žaidė, sportavo, iš gamtinės medžiagos kūrė paveikslus, dalyvavo sveikatingumo dienoje."Ar pažįsti medžius?"

2014 balandžio mėnesį Ustukių mokinukai vėl draugavo su Svalios mokinukais. Šį kartą ustukiečiai vyko pas svaliukus į svečius, kur labai daug sužinojome apie medžius. Popietėje „Ar pažįsti medžius?“ mokiniai spalvų pagalba susiskirstė į komandas ir atliko pateiktas užduotis: bandė atpažinti medžius, jų dalis, sudėti medžių pavadinimus, sudėti medžio paveikslo dėliones, taip pat nupiešti bendrus komandinius piešinius – nurodytus medžius. Mokiniams sekėsi labai gerai. Visi liko patenkinti popiete ir žinoma saldžiomis dovanėlėmis.


Dirbtuvėlės

2014 metų balandžio 3 d. Pasvalio specialiosios mokyklos salė vos sutalpino 120 mokinių iš Pasvalio rajono švietimo įstaigų, panorusių išbandyti save kūrybinėse dirbtuvėse. Dirbtuvės buvo skirtos mokiniams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių . Jose dalyvavome ir mes – ustukiečiai. 10 SUP mokinių panoro kurti, o pasirinkimas buvo tikrai labai platus: „Molinuko dirbtuvėlė“, „Veltinukas“, „Marmuravimas ant popieriaus“, „Darbeliai iš gipso“, „Pasakų pasaulyje“, „Lankstiniai -origamis“, „Skris, dainele!“ ir dar daug įvairių. Mokiniai liko sužavėti, kūrė, bendravo ir parsivežė savo kūrybinius darbelius į namus.


Mokiniai lankėsi "Senukuose"


SUP mokiniams mokytis teorinių dalykų labai sunku, todėl specialioji pedagogė ir logopedė sugalvojo mokymąsi paįvairinti ir mokinius nusivežti į prekybos centrą „Senukai“. Kad nebūtų taip liūdna, vėl pasikvietėme savo draugus iš Svalios mokyklos. Renginį sudarė du etapai. Pirmame etape, mokyklose, mokiniai susipažino su įvairiomis prekybos vietomis, bandė išsiaiškinti kuo jos skiriasi ir kuo panašios, taip pat susipažino su saugaus elgesio taisyklėmis prekybos centre. Antras etapas buvo išvyka į prekybos centrą „Senukai“. Ten „ustukiečiai“ jau susitiko su „svaliukais“, pasiskirstė komandomis, kiekviena komanda turėjo po mokytoją. Komandos gavo skirtingų spalvų skiriamuosius ženklus ir užduočių lapus. Buvo trys užduotys: surasti, kokiuose skyriuose yra nurodyti daiktai; surasti nurodytų daiktų kainas; surasti daiktus, kurie kainuoja tam tikrą sumą. Viskas vyko labai sklandžiai. Mokiniai buvo mandagūs, pardavėjai geranoriški, todėl užduotis atlikome labai greit. Išėję į lauką jas aptarėme, išsiaiškinome ar viską teisingai atlikome. Pasivaišinome saldžiomis dovanėlėmis.


Šeimos diena mokykloje


Gegužės mėnuo – gamtos atgimimo, žydėjimo mėnuo. Pasidžiaugti ne tik gamtos pabudimu, bet ir pabūti su šeimomis kvietė Pasvalio Lėvens pagrindinė mokykla su Ustukių ir Valakėlių skyriais. Kadangi 2014-ieji paskelbti Šeimos metais, stengtasi suburti tėvelius, jų vaikus bendram pabuvimui ir veiklai. Gegužės 2 dieną mokyklos vykdė projektą „Atverkime duris šeimai“.
Šią dieną buvo pakviesti seneliai, tėveliai, kurie ne tik savo atžalas veda mokyklos taku, tačiau ir patys yra ne kartą žengę per šios mokyklos slenkstį. Tėveliai, seneliai vedė mokiniams netradicines pamokas, kūrė ir kartu su mokiniais atliko užduotis. Džiugu, jog tiek suaugusieji, tiek vaikai buvo puikiai nusiteikę bei atsakingai pasiruošę. Suteikta galimybė mokyklose praleisti laiką visiems kartu įnešė daug pozityvumo bei išradingumo: vaikus aplankė pasakų fėja, berniukai buvo mokinami pinti mergaitėms kasas, dalyvavo sporto estafetėse. Tuo tarpu mergaitės mokėsi rišti vaikinams kaklaraiščius, degustavo vaistažolių arbatą. Šiose netradicinėse pamokose buvo stengiamasi ne tik sukurti gerą nuotaiką, linksmai praleisti laiką, tačiau ir suteikti naudingos informacijos bei praktikos gyvenimiškiems dalykams – vaikai mokėsi kepti gardumynus, dėlioti šokio žingsnelius, kūrė įvairias meno kompozicijas, meistravo rankdarbius, sužinojo, kaip teikti pirmąją pagalbą nelaimės ištiktam žmogui. Kai kurios užduotys buvo atliekamos ne tik pačioje mokykloje, tačiau ir už jos ribų. Mokiniai lankėsi tėvelių darbo vietose, svečiavosi senelių namuose.

Ustukių pagrindinio ugdymo skyriuje po netradicinių pamokų vaikai, tėveliai, mokytojai buvo sukviesti į sporto salę, kur visų laukė linksmosios estafetės. Vaikai nepraleido progos palenktyniauti su savo tėveliais ir mokytojais, todėl noriai būrėsi į komandas. Smagu matyti rungtyniaujančius tėvelius ir jų vaikučius. Projektas užbaigtas bendrais pietumis gamtoje.
Džiaugiamės gražiu Šeimos metų paminėjimu kartu ne tik su visa mokyklos, tačiau ir šeimų bendruomene. Nuolat esame užimti, skubantys ir dažnai nerandame laiko svarbiausiems dalykams – pabuvimui su šeima, nuoširdžiam bendravimui. Dėkojame visiems, kurie neliko abejingi ir drąsiai prisidėjo prie projekto „Atverkime duris šeimai“.
Daugiau akimirkų iš renginio - galerijoje

Rasa Paužuolienė
Ustukių pagrindinio ugdymo skyriaus vedėja


Lėvens pagrindinė mokykla tapo UNESCO Asocijuotųjų mokyklų tinklo nare


Balandžio 10 d. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijoje Vilniuje vyko nacionalinis Asocijuotųjų mokyklų tinklo (ASPnet) dalyvių susitikimas, kuriame buvo aptarta  nacionalinio tinklo vizija, mokyklų veiklos prioritetai. Susirinkusius dalyvius pasveikino Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos generalinė sekretorė Marija Drėmaitė, ASPnet nacionalinė koordinatorė Liliana Bugailiškytė-Lideikienė. Jungtinių Tautų universiteto Pažangių tyrimų instituto Regioninių  žinių centro vadovė dr. Laima Galkutė pristatė pranešimą „Darnaus vystymosi švietimas -  svarbiausias UNESCO ASPnet veiklos principas“. Susitikimo metu Šilutės Vydūno gimnazijos ASPnet veiklos koordinatorė Lolita Kučinskienė pasakojo apie jų mokyklos dalyvavimą Azijos ir Europos šalių fondo mokyklų tinklo projekte.
Lietuva   UNESCO Asocijuotųjų mokyklų tinkle aktyviai dalyvauja nuo 1997 m. Tai didžiausias tarptautinis Jungtinių Tautų narių mokyklų tinklas, veikiantis taikos, tarpusavio supratimo ir tarptautinės tolerancijos labui. 1953 m. sukurtas UNESCO asocijuotųjų mokyklų projekto tinklas (UNESCO ASPnet) vienija daugiau nei 8 tūkstančius mokyklų ir kitų švietimo institucijų 175-iose pasaulio valstybėse.
Susitikimo metu buvo pasirašytos dvišalės sutartys su 27 Asocijuotųjų mokyklų tinklo Lietuvos švietimo įstaigomis bei  įteikti sertifikatai naujoms ASPnet narėms.
Pasvalio Lėvens pagrindinė mokykla taip pat tapo ASPnet tinklo nare. Praeitais mokslo metais nusprendę dalyvauti UNESCO Asocijuotųjų mokyklų tinklo veikloje, rašėme motyvacinį laišką. Manome, jog mūsų mokykloje ne vienerius metus nuosekliai vykdomos edukacinės veiklos turinys glaudžiai siejasi su ASPnet mokyklų tinklo prioritetinių sričių koncepcija. Pasirinkome dvi sritis - Kultūrų įvairovė, kultūrų dialogas bei Sveikatos ir prevencinis ugdymas, sporto skatinimas -, mūsų manymu, artimiausias mūsų mokykloje vykdomai veiklai.
Vykdydami įvairią veiklą, skatinsime ir teiksime aukščiausios kokybės švietimą, puoselėsime taiką, laisvę, teisingumą ir žmogaus raidą bei tenkinsime itin aktualius vaikų ir jaunuolių ugdymo poreikius, vykdysime pozityvius pokyčius bendruomenėje.
Mums svarbu, kad pagrindiniai XXI amžiaus švietimo ramsčiai – mokytis sužinoti, mokytis veikti, mokytis būti ir mokytis gyventi kartu – taptų kokybiško mokymosi proceso gerąja patirtimi ir kasdienybe. Esame įsitikinę, kad dalyvaudami šioje veikloje įgysime naujos patirties, kartu su visa bendruomene kursime lanksčią, atvirą pokyčiams besimokančios organizacijos kultūrą, mokysimės ir mokysime kitus, dalinsimės savo patirtimi, tapsime aktyvesniais, atviresniais, užtikrinančiais patrauklią, saugią ir darnią aplinką bendruomenės nariams.
Mokymasis visą gyvenimą – svarbiausias UNESCO švietimo ir mokymosi principas, o nuolatinis patirties įgijimas ir galimybė tobulintis yra svarbiausia vertybė ateičiai.

Direktorė
Lina Rauckienė


"Šviesoforo" konkursas


Balandžio 4 dieną Ustukių pagrindinio ugdymo skyriaus pradinukai ir ikimokyklinukai dalyvavo "Šviesoforo" konkurse. Susiskirstę į komandas, vaikai pasitikrino, kaip pažįsta kelio ženklus, žino kelių eismo taisykles, kaip geba saugiai atvykti į mokyklą ir grįžti namo.Veiksmo savaitė Be patyčių


Kovo 24-30 dienomis visoje šalyje vyko įvairūs renginiai skirti „Veiksmo savaitei Be patyčių“.
Šio projekto pagrindinis tikslas – smurto ir patyčių prevencija.
Savaitė Be patyčių metu Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos Ustukių pagrindinio ugdymo skyriuje vyko prevencinis darbas : filmo peržiūra prieš smurtą, pokalbiai apie elektronines patyčias, testai.

Visą savaitę vyko „namo statybos“, o penktadienį kiekvienos klasės mokiniai pristatė savo požiūrį į patyčias atverdami namo langines. Mokyklos ir bendruomenės bibliotekoms dovanojome pačių sukurtą knygą apie draugystę.
Renginio baigiamąjį žodį tarė Pasvalio klebonas Albertas Kasperavičius. Jo nuoširdžiai išsakytos mintys apie šeimą, tarpusavio santykius, pagarbą vieni kitiems sujaudino kiekvieną širdį.
Te saulės spinduliai,artimųjų meilė ir supratimas lydi visur ir visada!
Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos
Ustukių pagrindio ugdymo skyriaus
Socialinė pedagogė Daiva Šienauskienė


K. Donelaičio „Metų“ ratas apsisuko Ustukiuose

Do-ne-lai-tis!
Klausykit, skamba kaip varpas.
Donelaitis !
Klausykit, skamba kaip arklas.
Aš nesakau,
Kad jo viršūnė saulę siekė
Ar kad jo šakos uždengė
kitas žemes.
Gal kiek daugiau pasviręs jis
į priekį,
O apskritai –
Jis buvo toks kaip mes.
Savas – ligi paskutinio kraujo lašo,
Linksmas ir graudus – ligi ašarų.

Justinas Marcinkevičius


Šiais poeto Justino Marcinkevičiaus žodžiais vasario 28 dieną buvo pradėtas Kristijono Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių minėjimas. Šia proga į Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos Ustukių pagrindinio ugdymo skyrių atvyko svečiai iš Kupiškio rajono Antašavos pagrindinės mokyklos, Pasvalio Lėvens pagrindinės mokyklos bei Valakėlių skyriaus. Lietuvių grožinės literatūros pradininko jubiliejų minėjome varžydamiesi viktorinoje „Krisitijono Donelaičio „Metų“ ratas“. Su svečiais iš kitų mokyklų varžėsi ir Ustukių skyriaus komanda. Viktorinos vedėjos Austėja ir Greta ne tik skelbė užduotis komandoms, bet ir suko K. Donelaičio „Metų“ ratą, kurį sukūrė Ustukių skyriaus 7-10 klasių mokiniai, vadovaujami dailės mokytojos N. Sakalauskienės. Visos viktorinos užduotys buvo susijusios su K. Donelaičiu, jo kūryba ir su metų laikais. Smagiam ir įdomiam darbui viktorinos dalyvius nuteikė 4-5 klasių mergaičių kanklių melodija ir 5-6 klasių mokinių atliekama daina „Metų ratas“. Juos paruošė muzikos mokytoja Asta Grigaliūnienė.

Viktorinos vedėja Austėja teigė, kad laiko pojūtis buvo vienas pirmųjų mąstančio žmogaus požymių. Sekti gamtos ritmus – tai matuoti laiką. Dar žiloje senovėje žiūrėdami į mėnulį žmonės pajuto laiko tėkmę, išmoko jį skaičiuoti. Mėnulio ciklas buvo pirmųjų žmonijos istorijos kalendorių pagrindas. Naujajame akmens amžiuje, kai ėmė rastis žemdirbystė, prireikė žinoti ilgesnius laiko tarpsnius, suderinti juos su konkrečių ūkio darbų ir gamtos reiškinių trukme. Pavyzdžiui, kada sėti, kad šalnos daigų nenukąstų. Taip pat gyvybiškai svarbu žioti, kiek laiko dar taupyti maisto atsargas, kad pavasarį netektų badauti. Tikriausiai ir žodis „laikas“ išvestas iš veiksmažodžio „laikyti“. Mūsų tautinės kultūros šaknys siekia tolimą praeitį. Per daugelį metų sėslūs žemdirbiai baltai labai susigyveno su tėviškės gamta, sukaupė daug žinių apie dangaus skliauto šviesulių judėjimo dėsningumus bei jų ryšį su sezoniniais reiškiniais. Kitaip tariant, per ilgus šimtmečius buvo pastebėtas dėsningai besisukantis metų ratas.
2014-ieji paskelbti Kristijono Donelaičio metais. Šiemet minime lietuvių grožinės literatūros pradininko, poemos „Metai“ autoriaus, 300-ąsias gimimo metines. Poemoje K. Donelaitis sukūrė ryškių baudžiauninkų paveikslų, kaimo buities, papročių vaizdų, lyrinių gamtovaizdžių, nevengė hiperbolizavimo, satyros, humoro. Autorius kėlė prigimtinės žmonių lygybės idėją, aukštino darbą, dorą, žadino lietuvininkų (būrų) tautinę savimonę, tautiškumą gretino su dorybėmis. „Metai“ išversti į vokiečių, anglų, švedų, čekų, vengrų, latvių, rusų, baltarusių, lenkų, gruzinų, ukrainiečių, armėnų kalbas. Poema įrašyta į Europos literatūros šedevrų sąrašą.
„Metų“ ratą sukome nuo pavasario. „Pavasarį ir šluotražis kruta“, - byloja liaudies išmintis. Tai laikas, kai gamta atgyja, nubunda pasaulis, žmogus imasi darbų. Antašavos mokyklos komanda pradėjo namų darbų pristatymą - suvaidino „Pavasario linksmybių“ epizodą.
Po vaidinimo buvo paskelbta pirmoji užduotis - kryžiažodis „Ką žinai apie K. Donelaitį?“ Komandų nariai ėmėsi darbo. Per 10 minučių buvo įveiktas kryžiažodis, kuriame viktorinos dalyviai atskleidė, ką sužinojo apie literatūros klasiką, jo kūrybą.
„Žiurkės su šeškais iš šalto pašalio traukės. Varnos ir varnai su šarkoms irgi pelėdoms, pelės su vaikais ir kurmiai šilumą gyrė“, - taip apdainuojamas gamtos atgimimas pavasarį, kai visa, kas gyva, nubunda. Antrojoje užduotyje teko įdarbinti ne tik smegenis, bet ir rankas. Reikėjo išlankstyti iš popieriaus „Metuose“ minimą pelėdą ir ją dekoruoti. Vieniems lankstymas sekėsi lengviau, kitiems - sunkiau, bet paukštį, panašų į išmintingąją pelėdą, visoms komandoms pavyko sukurti.

Po šio smagaus rankų darbo pasukome „Metų“ ratą į vasarą. Lėvens mokyklos komanda pristatė namų darbą - paskaitė ištrauką iš „Vasaros darbų“.
K. Donelaitis turėjo “aukso plunksną”. Jis puikiai mokėjo gimtąją kalbą ir, būdamas talentingas kūrėjas, meniškai ją išdailino. “Metuose” sunku rasti bent vieną eilutę, parašytą sausais, nevaizdingais, bejausmiais žodžiais. Poetas jautė žodžio grožį ir siekė jį išryškinti. Todėl jo sukurtus vaizdus skaitytojas ir mato, ir girdi. „Ratas ant ašies braškėdams sukasi sunkiai/ Irgi žemes bjaurias išplėšdams teškina šmotais“, - ši chrestomatinė poemos „Metai“ eilutė puikiai atskleidžia K. Donelaičio kūrybos meniškumą ir grožį. Trečiojoje užduotyje viktorinos dalyviai turėjo nustatyti, kokios meninės raiškos priemonės vartojamos poemoje „Metai“.

Po šio poetiško egzamino metų ratas sukosi į rudenį. Ustukiečiai pristatė namų darbą - pačių kurtą filmuką pagal „Rudens gėrybes“. Filmuką sumontavo septintos klasės mokinys Benas Janušonis.
Nuo XIX amžiaus pabaigos poema „Metai“ yra laikoma gyvuoju nacionalinės klasikos paminklu. Poema keletą kartų išleista kaip solidus bibliografinis leidinys. 1966 metais poema išleista su dailininko V. Jurkūno iliustracijomis. Ketvirtojoje užduotyje reikėjo sudėlioti poemos iliustracijų dėlionę, bei nurodyti, kurios poemos dalies iliustracija tai yra. Įvykdę užduotį viktorinos dalyviai sudėjo iliustraciją iš „Pavasario linksmybių“.
„Metų“ ratą sukome toliau – į žiemą. Valakėlių skyriaus komanda pristatė „Žiemos rūpesčius“ – suvaidino epizodą iš šios poemos dalies.

Lietuvių kino ir televizijos aktorius, režisierius Rolandas Kazlas sako: „Kai skaitai K. Donelaitį, tiesiog jauti, kad tas žodis – ne užrašytas, o įrėžtas raukšlėse per ilgus metus. Jis atsineštas iš laukų, prakaite mirkytas, lietuje praustas, kvepiantis dešromis, lašiniais, žolelėmis, nugirstas iš lakštingalos, pelėdos...“ Viktorinos vedėjos siūlė dalyviams dar ne kartą atsiversti „Metus“ ir paskaityti bent po keletą eilučių. O kad skaitydami „nepamestų“ puslapio, reikalingas skirtukas. Taigi, paskutinė užduotis buvo sukurti knygos skirtuką, skirtą K. Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms paminėti. Šioje užduotyje visi viktorinos dalyviai atskleidė savo meninius gebėjimus.
Kol komisija skaičiavo rezultatus, visiems dalyviams ir sirgaliams teko pasukti galvas menant mįsles.
Viktorinoje įveikti užduotis geriausiai sekėsi Lėvens pagrindinės mokyklos komandai – jie užėmė 1 vietą, 2 vieta atiteko Valakėlių skyriaus komandai, o trečiąja vieta pasidalino šeimininkų ir Kupiškio rajono Antašavos pagrindinės mokyklos komandos, surinkusios vienodą taškų skaičių.
„Jei norite išgirsti kaip Adomas ir Ieva kalbėjo Rojuje, važiuokite į Lietuvos kaimą ir klausykitės“, – teigia prancūzų kalbininkas Antuanas Mejė. Savo senumu lietuvių kalba stebina kalbininkus. Savo žodynu ji yra labai turtinga ir savo gausiomis formomis gali apibūdinti įvairias mintis. Lietuvių kalba – tai pats brangiausias pasaulyje deimantas, kurį mes turime. Todėl privalome ją branginti ir saugoti, didžiuotis tuo ką turime, didžiuotis savo istorija, savo šaknimis, savo literatūra !

Rasa Adomavičiūtė,
Ustukių pagrindinio ugdymo skyriaus
lietuvių kalbos mokytoja


Sveikos gyvensenos ugdymas Ustukių mokykloje


LR Seimas 2014- uosius metus paskelbė Vaikų sveikatos metais.
Mūsų mokykloje dėmesys sveikai gyvensenai skiriamas jau gerą dešimtį metų. Iš pradžių sveikos gyvensenos kursas buvo integruotas į mokomuosius dalykus, vėliau turėjome 5-6 klasėms atskirą kursą, o dabartiniu metu sveiką gyvenseną stengiamės propaguoti įsijungdami ir dalyvaudami įvairių projektų veikloje, integruodami į atskirus mokomuosius dalykus. Jau šeštus metus vykdome projektą „Sveikai gyvensi- ilgai gyvensi“.
Projekto tikslas - sveikos mitybos įpročių, atsakingumo už sveiką aplinką ugdymas ir fizinio aktyvumo skatinimas mokyklos bendruomenėje.

Projekte per įvairią veiklą buvo apjungti 1-10 klasių mokiniai, t.y. dalyvavo 112 mokinių.
Viso projekto vykdymo laikotarpiu mokiniai turėjo galimybę ne tik ugdyti savo tinkamą požiūrį į sveikatą ir priemones jai išsaugoti, bet ir patys buvo aktyvūs projekto dalyviai.
Pasvalio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė N. Janeliūnienė pravedė užsiėmimus su pradinukais bei 5 klasės mokiniais „Ko reikia, kad užaugtum sveikas?“. Su 9-10 klasių mokiniais kalbėjo apie mobiliųjų telefonų ir kompiuterių žalingą poveikį sveikatai bei naudojimosi šiais prietaisais taisykles. Biologijos mokytoja S.Jukštienė su 6 klasės mokiniais diskutavo „Vaistai: ar vien tik nauda?“.

Spalio mėnesį kartu su Lėvens pagrindinės mokyklos ir Valakėlių ugdymo skyriumi dalyvavome Sporto šventėje Smegduobių parke. 6 klasės mokiniai visoms pradinėms klasėms ir ikimokyklinio ugdymo grupei vedė mankštos užsiėmimus. Visų klasių mokiniai sistemingai lankėsi baseine. Suorganizuotos ir pravestos 2 akcijos, kurios apjungė ne tik mokyklos bendruomenę, bet ir kaimo gyventojus. Europos sveikos mitybos dieną pažymėjome akcija „Sveikos mitybos principai“, kurios metu dalinome skrajutes mokykloje, parduotuvėje, bibliotekoje. Pasaulinei dienai be tabako paminėti akcija „Aš nerūkau ir tau nepatariu“. Taip pat buvo parengtos ir išdalintos skrajutės.
Organizavome renginį „Moliūgas ne tik maistas, bet ir vaistas“, skirtą Europos sveikos mitybos dienai paminėti. Jame dalyvavo 5-10 klasių mokiniai, jų tėveliai, nes reikėjo paruošti įvairių gėrybių iš šių daržovių. Buvo apdovanoti mokiniai už išradingumą, skaniausią patiekalą, vitaminingiausią, estetiškiausią gaminį.

Parengti ir pristatyti 3 projektiniai darbai. Juos rengė vyresnių klasių mokiniai ir juos pristatė pradinukams . Tai „Rūkymo žala jaunam organizmui“, „ Iš kur mes gauname energijos“. O 5-6 klasių mokiniams parengė projektą „Reikalinga energijos norma per parą“.
Dalyvaudami projekte:
a) pradinių klasių mokiniai susipažino su veiksniais, stiprinančiais sveikatą, mokėsi rytinės mankštos pratimų, susipažino su žalingų įpročių neigiamu poveikiu sveikatai.
b) 5-10 klasių mokiniai toliau gilino žinias apie sveiką mitybą, fizinį aktyvumą. Organizavo ir dalyvavo įvairiuose renginiuose, kur galėjo teorines žinias pritaikyti praktikoje. Taip pat buvo aktyvūs dalyviai sveikos gyvensenos principų sklaidoje ne tik mokykloje, bet ir šeimose bei kaimo bendruomenėje.
Tikimės pradėtus darbus tęsti.


Projekto „Sveikai gyvensi – ilgai gyvensi“ koordinatorė
Mokytoja S. Jukštienė


Atmintis gyva, nes liudija

Mokausi pasakyti NE


Lapkričio 29-30 dienomis Pasvalio Lėvens pagrindinės mokykos Ustukių pagrindinio ugdymo skyriuje vyko tęstinio projekto “Mokausi pasakyti NE”, prevencinis renginys - naktelė ”Laikas keistis ”. Vakare į mokyklą sugužėjo 7-10 klasių jauni ir aktyvūs paaugliai. Mums talkino netgi P. Vileišio gimnazijos abiturientai! Smagu, kad neatsisakė linksmai praleisti laiką ir Kupiškio rajono Antašavos bei Pajiešmenių pagrindinių mokyklų mokiniai su mokytojomis. Šaunus būrys susirinko. Net 40 dalyvių!

Susiskirstę į grupeles kibome į darbą. Išradingi grupelių pavadinimai: ”Atgal į dabartį”, “Laiko tortai”, ”Labai kieti Akvilės smailai”, nuotaikingi vadoviukų pasisveikinimai ir žaidimai išjudino visus, netrūko juoko ir aktyvaus judėjimo. Gerą smegenų mankštą atlikome dalyvaudami “Protų mūšyje”, skirtame AIDS dienai paminėti. Tai jau tradicija tapęs renginys.

Linksmiausia dalis – svečio vizitas. Tikriausiai niekas nesitikėjo, kad pro duris įžengs visiems gerai žinomas Joniškėlio G. Petkevičaitės – Bitės gimnazijos mokytojas Viktoras Stanislovaitis. Visi susidomėję klausėsi mūsų kraštiečio pasakojimų apie tabako, alkoholio žalą. Netrūko smagaus krizenimo iš svečio istorijų ir …tylos.

Išlydėjus svečią, kilo sambrūzdis prie valgyklos durų. Užkandę skubėjome prie linksmų estafečių ir šokių. Po jų laukė filmo peržiūra ir trumpas poilsis. Juk reikia sukaupti jėgų naujai veiklai. O jos tikrai netrūko, tad ir laikas prabėgo labai greitai. Rytinę mankštelę vedė vadoviukai ir administracija. Po pusryčių draugiškai aptarėme visą veiklą, išsakėme vienas kitam savo nuomonę, palinkėjimus. Džiugu buvo girdėti, kad tai buvo pats geriausias „laikas keistis“. Organizatoriai ir dalyviai pasikeitė atminimo dovanėlėmis ir išsiskirstėme su gera nuotaika, jau linkėdami gražių švenčių ir naujų susitikimų kitame renginyje.

Projekto „Mokausi pasakyti NE“ veikla tuo nesibaigia. Numatoma išvyka į Šiaulių tardymo izoliatorių.Ten susipažinsime su bausmių vykdymo sistema, laikomų asmenų gyvenimo sąlygomis, įstaigos veikla.

Daiva Šienauskienė
Ustukių pagrindinio ugdymo skyriaus socialinė pedagogė


Kalėdų belaukiantMatematikų savaitė

Protų mūšis

Pasaulinei kovos su AIDS dienai paminėti skirtame protmušyje dalyvavo trys komandos iš 4 mokyklų:
Kupiškio r. Antašavos pagr. mokyklos,
Pasvalio r. Ustukių pagr. ugdymo skyriaus,
Pasvalio P.Vileišio gimnazijos,
Paiešmenių pagrindinės mokyklos
Tolerancijos gėlė

Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti jau vienuoliktus metus inicijuoja Tarptautinės Tolerancijos dienos – lapkričio 16-osios paminėjimą Lietuvoje.
Ustukių pagr. ugd. skyrius prisijungė prie pilietinės iniciatyvos "Tolerancijos gėlė".
Augu skaitydamas


Mano vardas Sanija. Esu pirmokė. Labai myliu knygutes. Skaityti pradėjau penkių metų.
Vasarą auginau knygelių medį. Gavau kvietimą į Vilnių. Spalio 12 dieną buvau šventėje. Buvo išrinkta dvylika vaikų į LRT televizijos laidą ,, Tūkstantmečio vaikai“.
Man pasisekė. Aš laimėjau marškinėlius.
Linkiu visiems pamilti knygutes ir jas skaityti.

SanijaPolicijos – Angelų sargų diena


Dalyvavome pradinių ir vyresniųjų klasių mokinių konkurse „Mes policijos bičiuliai“ ir "Mano policija", organizuojamame Policijos – Angelų sargų dienos proga. Konkursą organizuoja Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Pasvalio rajono policijos komisariatas.

I klasės mokinė Reda Grincevičiūtė užėmė 1 vietą ir buvo pakviesta atsiimti apdovanojimo. Po to Redutė Pasvalio policijos komisariato šuniuką Amsį pakvietė atvykti į savo mokyklą.Europos kalbų diena Ustukių pagrindinio ugdymo skyriuje

,,Tas, kuris nemoka svetimų kalbų, nesupranta ir savosios”.

J. V. Gėtė.


Visame pasaulyje kalbama net 3 000 kalbų. Europoje kalbama maždaug 400 kalbų; į šį skaičių įeina imigrantų bendruomenių, regioninės ir gestų kalbos. Kalba yra vienas iš svarbiausių žmogaus gebėjimų, ji mums padeda bendrauti, reikšti mintis, džiaugtis knygų, kino ar muzikos teikiamais malonumais.
Rugsėjo 26-oji – Europos kalbų diena, švenčiama nuo 2001 metų.
Europos Sąjunga skatina mus laisvai kalbėti ir rašyti gimtąja kalba, tačiau drauge siekia, kad europiečiai, be gimtosios kalbos, išmoktų dar dvi kalbas.
Pasvalio Lėvenį pagrindinės mokyklos Ustukių pagrindinio ugdymo skyriaus mokiniai šią dieną prakalbo įvairiomis Europos kalbomis. Pirmokai pristatė mums brangiausią Europos kalbą – lietuvių kalbą. Iš raidelių mažieji sudėliojo žodį „mama“. „Raz, dva, tri...“ , - tokiais žodžiais antrokai pradėjo smagią skaičiuotę apie zuikelį, išėjusį pasivaikščioti, ir taip pristatė vieną iš plačiausiai vartojamų Europos kalbų – rusų kalbą. Ketvirtokai uždainavo „comment ?a va?“ ir pakvietė visus pajusti dainingosios prancūzų kalbos grožį. Penktokai prakalbo ispaniškai, o šeštokai angliškai suvaidino pasaką apie karalių ir jo dukteris. Septintokai, kalbėdami apie latvių kalbą, pabrėžė lietuvių ir latvių kalbų – vienos motinos dukterų – panašumą. Tai jie įrodė žaidimu „Atspėk latvišką žodį“. Saule – saulė, mēness – mėnulis, ābols – obuolys, āzis – ožys, - geriausiai šiuos ir kitus latvių kalbos žodžius sekėsi atspėti pradinukams. Aštuntokai, nors dar ir nesusidūrę aikis į akį su Drakula, bet Transilvanijoje, matyt, lankęsi, nes šiandien prašneko rumuniškai. Be to, aštuntokai parengė Europos kalbų vizitines korteles, kuriose pateikė svarbiausią informaciją apie šių kalbų vartojimą. Devintokai sukūrė ir padeklamavo vokišką eilėraštį sergančiai klasės draugei, na, o vyriausieji – dešimtokai – itališkai pakvietė į Milano kavinę ir pasiūlė užsisakyti baltos kavos.
Daugiakalbį susitikimą baigėme šiais lietuvių kalbininko Jono Jablonskio žodžiais: „Kalboje tauta pasisako, kas esanti, ko verta. Tautos kalboje yra išdėta visa jos prigimtis – istorija, būdo ypatybės, siela, dvasia.“
Europos kalbų dienos foto galerija


Mokslo metų pradžios šventė


Mokslo metų pradžios šventė Rugsėjo 2 dieną

Šventos mišios Pasvalio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje - 8.15 val.

Šventė Ustukių pagrindinio ugdymo skyriuje - 9.30 val.

Šventė Žilpamūšio pradinio ugdymo skyriuje – 8.00 val.


 

 

Naujienų archyvas